مقالات

معرفی سیم جوش میگ مگ

معرفی سیم جوش میگ مک

سیم جوش میگ مگ به دلیل داشتن خواص مکانیکی خوب ، مناسب جوشکاری فولادهای مقاوم می باشد. امروزه صنعت جوشکاری یکی از مهمترین و اصلی ترین صنایع موجود در جهان می باشد که نیاز به تخصص و تجهیزات بسیار مدرنی دارد تا بتوان باکیفیت ترین و مقاوم ترین محصولات را تهیه و طراحی کرد.

یکی از مهمترین انواع جوشکاری را، جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ شکل داده است که در این فرایند منبع گرما را از قوس الکتریکی تامین کرده و این قوس های الکتریکی نیز از طریق الکترودهای مصرفی میگ مگ به وجود می آیند.

توجه نمایید که جنس این نوع سیم جوش از فلز بوده و در روش جوشکاری با این الکترودها از گاز هلیوم و آرگون استفاده می شود.  جوشکاری های قدیمی نیازمند هزینه های بسیار بالایی می باشد که همین امر بسیاری از مردم را در صنایع مختلف، به سمت استفاده از سیم جوش میگ مگ و سایر روش های مدرن جوشکاری سوق داده است.

 سیم جوش میگ مگ

شما می توانید با بهره مندی از روش جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ حدود 25 درصد از هزینه های خود را کاهش داده و همچنین از بهترین و مقاوم ترین نوع جوش نیز برخوردار باشید.

 

همچنین لازم است بدانید که روش جوشکاری با این سیم جوشها از زیر مجموعه های جوشکاری GMAW می باشد که می توانید حتی برای جوش دادن فلزات غیر آهنی نیز از این روش جوشکاری استفاده نمایید.

البته در روش جوشکاری با سیم جوش میگ مگ از یک گاز بی اثر نیز در محیط اطراف جوشکاری استفاده می شود که این گاز اجازه دخالت هیچ شرایط خارجی را به فرایند جوشکاری نمی دهد.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد ابزارهای مورد استفاده در روش جوشکاری میگ مگ و کاربرد مربوط به این روش جوشکاری، توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

 13 مورد از مزایای سیم جوش میگ مگ

سیم جوش میگ مگ یکی از مهمترین انواع الکترودهای مورد استفاده در صنعت جوشکاری می باشد. همچنین فراموش نکنید که روش جوشکاری میگ مگ از مزیت های بسیار بی نظیری برخوردار بوده که از اصلی ترین مزیت های مربوط به استفاده از سیم جوشهای میگ مگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- روش جوشکاری با این سیم جوش به شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می باشد.

2- شما می توانید برای جوشکاری های ضخیم و نازک نیز از آن استفاده نمایید.

3- زمانی که برای تمیز کردن محل جوش صرف می کنید بسیار کم می باشد

4- برای جوش انواع فلزات از جمله آن، نیکل، مس، منگنز، آلومینیوم و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین بخوانید : الکترود پایه مس چیست و چه کاربردی دارد؟

5- میزان هدر رفتن الکترودهای مصرفی بسیار پایین می باشد.

6- فرایند مربوط به جوشکاری مذکور بسیار سریع می باشد.

7- بدون فیلر نیز می توانید جوش مدنظر خود را به عمل بیاورید.

8- قابلیت مکانیزه نمودن سیستم جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ

9- قابلیت جوشکاری در تمام حالات

10- عدم نیاز به تعویض الکترود

11- روش جوشکاری با این سیم جوش بسیار مقرون به صرفه می باشد.

12- هیچ گونه زائده ای را در روش جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ نمی توان مشاهده کرد.

13- میزان هیدروژن تولید شده در روش جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ بسیار کم می باشد.

 5 مورد از معایب سیم جوش میگ مگ

سیم جوش میگ مگ در کنار بی نظیرترین و مهمترین مزیت های خود، از یک سری معایب نیز برخوردار می باشد که شما هم می توانید در خصوص این معایب اطلاعات کافی را به دست آورده و از این طریق بهترین تصمیم را برای استفاده از روش جوشکاری میگ مگ اخذ نمایید. از مهمترین و اصلی ترین معایب مربوط به استفاده از سیم جوشهای میگ مگ می توان به موارد زیر اشاره کرد

معایب سیم جوش میگ مگ

1- در جوشکاری به روش سیم جوش میگ مگ مقداری پاشیدگی ذرات حاصل از جوشکاری وجود دارد.

2- در موقعیت های عمودی نمی توانید از روش جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ استفاده کنید.

3-  تجهیزات مورد استفاده در این مدل از روش جوشکاری بسیار پیچیده می باشد.

4- گران قیمت بودن برخی از تجهیزات مورد نیاز در روش جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ

5- در محیط هایی که وزش باد وجود دارد، جوشکاری با محدودیت مواجه می شود.

تفاوت های میان جوشکاری میگ و مگ

اگر شما نیز به دنبال بهره مندی و استفاده از سیم جوش میگ مگ در جوشکاری مورد نظر خود هستید، می توانید در مرحله ی اول راجع به تفاوت های میان روش جوشکاری با سیم جوش میگ و سیم جوش مگ اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

توجه داشته باشید که جوشکاری میگ به فرایندی گفته می شود که در آن بین قطعه کار و الکترود جوشکاری یک قوس الکتریکی ایجاد می شود که از گازهای محافظ نیز در این روش جوشکاری استفاده می نمایند.همچنین گاز آرگون و هلیوم از مهمترین گازهای محافظ مورد استفاده در این فرایند می باشد.

تفاوت جوشکاری میگ و مگ

این امر در حالی است که در روش جوشکاری مگ شما توانید یک فرایند جوش قوس الکتریکی را مشاهده کنید که مناسب برای جوشکاری انواع قطعات فولادی بوده و از گازهای دی اکسید کربن و اکسیژن برای این نوع از جوشکاری استفاده می کنند.

همچنین بخوانید : جوشکاری قوسی چیست و چه انواعی دارد؟

حال شما نیز می توانید با توجه به نیاز خود، اقدام به استفاده از سیم جوشهای میگ مگ نمایید و برای این منظور نیز چنین فرصتی را از دست نداده و باکیفیت ترین انواع این الکترودها را از همین وب سایت پیش روی خود تهیه کنید.

همچنین لازم به ذکر است که قیمت مربوط به سیم جوش میگ مگ بسیار مناسب و معقول بوده و شما می توانید با در نظر گرفتن قدرت مالی خود، به راحتی از روش جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ بهره مند شوید.

3 ابزار مورد استفاده در جوشکاری با سیم جوش میگ مگ

سیم جوش میگ مگ نیز مانند دیگر روش های جوشکاری، نیازمند استفاده از یک سری ابزارها و تجهیزات می باشد که شما می توانید با تهیه کردن این لوازم، به بهترین شکل ممکن روش جوشکاری میگ مگ سیم را برای خود به ارمغان آورید. از مهمترین و ضروری ترین تجهیزات مورد استفاده در جوش های میگ مگ می توان به موارد زیر اشاره کرد

1- منبع برق

که ممکن است به دو حالت جریان ثابت و ولتاژ ثابت مورد استفاده واقع شود. شما نیز می توانید با توجه به نوع منبع برق در اختیار خود، به راحتی از آن منبع در روش جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ استفاده نمایید.

2- تفنگ دستی یا اتوماتیک جوشکاری

برای بهره مندی از روش جوشکاری با سیم جوش میگ مگ می توانید از تفنگ های جوشکاری استفاده کنید.

 3- سیستم خنک کننده برای کاهش میزان گرما و حرارت ایجاد شده در فرایند جوشکاری

برای این منظور نیز از گازهای محافظ یا آب چرخنده داخلی استفاده می شود. همچنین برای قطع و وصل کردن فرایند روش جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ نیازمند نصب یک کلید الکتریکی هستیم.

و از دیگر تجهیزات مورد نیاز برای استفاده در جوشکاری مذکور می توان به مشعل جوشکاری، کابل جوشکاری، دستگاه تغذیه و قسمت تامین کننده گاز محافظ اشاره کرد. اگر شما بخواهید از روش جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ در یک محیط و فضای آزاد استفاده کنید، در این صورت نیاز کمتری را به استفاده از گازهای محافظ و بی اثر خواهید داشت.

9 مورد از اصلی ترین و مهمترین کاربردهای سیم جوش میگ مگ

یکی از دیگر مهمترین آیتم هایی که سبب محبوبیت سیم جوش میگ مگ در میان بسیاری از صنعتگران شده است، کاربردهای مربوط به آن می باشد. شما هم می توانید موارد استفاده از روش جوشکاری میگ مگ را با دقت مورد بررسی قرار داده و با توجه به حوزه ی فعالیت خود، اقدام به استفاده از سیم جوشهای میگ مگ نمایید.

مهمترین کاربرد سیم جوش میگ مگ

از مهمترین و بارزترین کاربردهای مربوط به سیم جوش میگ مگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- روش جوشکاری با سیم جوشهای میگ مگ مناسب برای استفاده در جوشکاری های لوله

2-  مناسب برای جوشکاری اتصال لوله

همچنین بخوانید : صفر تا صد روشهای جوشکاری لوله با الکترود

3-  مناسب برای استفاده در ساخت و سازه های ساختمانی

4- مناسب برای استفاده در خط تولید اتومبیل

5- مناسب برای استفاده در جوشکاری های زیر آب

6-  مناسب برای استفاده در اتصالات ریل راه آهن

7- مناسب برای استفاده در خط تولید انواع ربات ها

8- مناسب برای استفاده در ساخت و طراحی انواع قطعات مربوط به لوازم خانگی

9-  مناسب برای استفاده در خط تولید قطعات مربوط به هواپیما

امروزه بسیاری از افراد می توانند برای ایجاد کسب و کار مناسب و پردرآمد برای خود، شغل جوشکاری با روش میگ مگ را فراگرفته و از این طریق فرصت اشتغال در بسیاری از شرکت ها و کارگاه ها را برای خود به ارمغان آورند.

فیدساکو فروشنده الکترود جوشکاری و سیم جوش

فیدساکو فروشنده محصولات با کیفیت سیم جوش میگ مگ می باشد و همچنین از دیگر محصولات فیدساکو می توان به الکترود جوشکاری ، سیم جوش ، ملزومات جوشکاری و مواد مصرفی جوشکاری اشاره کرد. لطفا جهت کسب اطلاع از قیمتها و مشخصات  سیم جوش ها با شماره های 09122089054 – 02126209336 تماس حاصل فرمایید.

و در پایان همراهان گرامی توجه داشته باشید اگر شما بخواهید از روش جوشکاری با سیم جوش میگ مگ در یک محیط و فضای آزاد استفاده کنید، در این صورت نیاز کمتری را به استفاده از گازهای محافظ و بی اثر خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =