مقالات

کاربرد الکترود پایه نیکل چیست؟

کاربرد الکترود پایه نیکل چیست؟

الکترود پایه نیکل برای جوشکاری انواع فولادها در حالت ریختگی و یا لایه دهی روی فولادها کاربرد دارد. جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل یکی از بهترین و بی نظیرترین روش های جوشکاری در بسیاری از صنایع و کارخانه ها می باشد و همین امر سبب شده است تا امروزه بسیاری از صنعتگران و جوشکاران در رده های شغلی مختلف، به دنبال راهنمای خرید و استفاده از بهترین انواع الکترود پایه نیکل باشند.

الکترود های پایه نیکل مقاومت و استقامت بسیار بالایی را در میان بسیاری از الکترودهای مصرفی داشته و همین از مهمترین دلیل محبوبیت این الکترود جوشکاری می باشد. این مدل از الکترودها می توانند در دماهای مختلف نیز مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان داده و خواص مکانیکی بسیار مشابه ای را به الکترودهای کربنی دارند.

الکترود پایه نیکل

شما می توانید به راحتی از روش جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل، در محیط های باز و بسته بهره مند شده و قطعات مدنظر خود را تهیه و طراحی نمایید. همچنین برای بهره مند شدن از روش جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل نیاز به جریان الکتریکی مستقیم می باشد که معمولا از برق شهر برای این منظور استفاده می کنند.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد کاربرد و راهنمای خرید و استفاده از الکترود پایه نیکل، توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه شوید.

7 مورد از اصلی ترین و مهمترین کاربردهای الکترود پایه نیکل

جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل یکی از پرطرفدارترین روش های جوشکاری می باشد که در این مدل از جوشکاری از الکترودهای نیکل استفاده شده و شما می توانید بهترین و باکیفیت ترین جوشکاری را برای خود به ارمغان آورید.

مهمترین کاربردهای مربوط به الکترود پایه نیکل

همچنین در نظر داشته باشید که اصلی ترین آیتمی که سبب محبوبیت الکترود پایه نیکل در میان بسیاری از جوشکاران شده است، کاربرد و موارد استفاده از این ملزومات جوشکاری می باشد. شما نیز می توانید قبل از خرید الکترودهای مصرفی پایه نیکل، راجع به کاربرد مربوط به این محصولات اطلاعات مدنظر خود را به دست آورید. از مهمترین کاربرد مربوط به این مدل از الکترودها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. الکترود های پایه نیکل مناسب برای استفاده در صنایع شیمیایی
 2. الکترود های پایه نیکل مناسب برای صنایع پتروشیمیایی
 3. الکترود پایه نیکل مناسب برای استفاده در صنایع هسته ای
 4. مناسب برای طراحی و ساخت سیستم های برودتی
 5. مناسب برای طراحی و استفاده در صنعت کشتی سازی
 6. استفاده در طراحی و ساخت قطعات فضانوردها
 7. استفاده در ساخت قطعات بسیاری از لوازم خانگی

حال شما هم می توانید با توجه به نیاز خود به روش جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل، بهترین انواع این الکترودها را تهیه کرده و آن را در حرفه و ردیف شغلی خود استفاده کنید.

4 مورد از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های مربوط به الکترود پایه نیکل

جوشکارانی که به دنبال راهنمای استفاده از الکترود پایه نیکل هستند، بایستی بدانند که الکترودهای پایه نیکل ویژگی ها و مشخصات بی نظیری را دارند که این ویژگی ها سبب شده است تا امروزه شاهد افزایش میزان فروش الکترودهای پایه نیکل باشیم. از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های مربوط به روش جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  الکترود های پایه نیکل در برابر اکسایش و خوردگی مقاومت بسیار بالایی را دارند.
 2. الکترود پایه نیکل می تواند در دماهای بالا بسیار مقاومت از خود نشان دهد.
 3. کاربرد و کارایی مربوط به این مدل از الکترودها بسیار بالا می باشد.
 4. قیمت مربوط به این آلیاژها بسیار مناسب می باشد.

3 نوع از مهمترین آلیاژهای الکترود پایه نیکل

الکترود پایه نیکل از آلیاژهای بسیار متفاوتی تشکیل شده اند که شما می توانید قبل از خرید الکترود های پایه نیکل مدنظر خود، با این آلیاژها از نزدیک آشنا شوید تا بتوانید با خیال راحت از روش جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل استفاده کنید. همچنین از مهمترین آلیاژهای مربوط به الکترود های پایه نیکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-اینکونل 600

ترکیبی از نیکل 75 درصد، آهن 8 درصد، کروم 15.5 درصد

2- اینکونل 601

ترکیبی از آلومینیوم 1.14 درصد، آهن 14 درصد، نیکل 60.5 درصد و کروم 23 درصد

3- اینکونل 625

ترکیبی از نیکل 61 درصد، 21.5 کروم، آهن 2.5 درصد، مولیبدن 9 درصد و کلومبیم 3.6 درصد

راهنمای خرید بهترین نوع الکترود پایه نیکل به شکل آنلاین

الکترود پایه نیکل همانطور که در قسمت های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، از پرفروشترین و محبوبترین انواع الکترودهای موجود در بازار می باشد که شما هم می توانید برای جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل، بهترین و باکیفیت ترین انواع این لوازم را تهیه کرده و آن را با خیال راحت مورد استفاده قرار دهید.

همچنین بخوانید : الکترود سخت کاری چیست و چه کاربردی دارد؟

توجه داشته باشید که الکترودهای پایه نیکل مورد نیاز خود را از همین وب سایت فروشگاه اینترنتی پیش روی خود تهیه کنید تا بتوانید مرغوب ترین این لوازم را در اختیار داشته باشید. فروشگاه فیدساکو یکی از معتبرترین فروشگاه ها در زمینه فروش انواع الکترودهای پایه نیکل می باشد که جوشکاران می توانند همین حالا سفارش خود را به ثبت برسانند.

راهنمای خرید الکترود پایه نیکل

همچنین در نظر داشته باشید که با بالا رفتن میزان درخواست خرید الکترود پایه نیکل، ممکن است قیمت مربوط به این الکترودها در روزهای آینده افزایش یابد. به همین دلیل بهترین و مناسب ترین زمان برای خرید و استفاده از الکترودهای مصرفی پایه نیکل، هم اکنون بوده و شما می توانید چنین فرصت ارزنده ای را از دست ندهید. توصیه می کنیم که در روش جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل، حتما الکترودهای مصرفی مد نظر خود را از فروشگاه های اینترنتی معتبری انجام دهید تا بتوانید باکیفیت ترین این ملزومات را تهیه نمایید.

7 نکته مورد توجه در مورد خرید و استفاده از الکترود پایه نیکل

اگر شما هم قصد دارید تا از مقاوم ترین انواع الکترود پایه نیکل در جوشکاری خود استفاده کنید، می توانید با در نظر گرفتن یک سری از مهمترین نکات، بهترین این الکترودها را تهیه نمایید. از مهمترین آیتم های مورد توجه برای جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. الکترود های پایه نیکل مقاوم و باکیفیتی را از فروشگاه های مطمئنی تهیه کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید.
 2. آدرس و نشانی مربوط به تحویل الکترودهای مصرفی پایه نیکل را با دقت بسیار زیادی وارد نمایید تا همکاران ما بتوانند الکترودهای سفارشی شما را در زمان بسیار کوتاهی تحویل دهند.
 3. به هیچ عنوان الکترودهای مصرفی پایه نیکل را در معرض رطوبت قرار ندهید چرا که در این صورت ممکن است خاصیت جوشکاری خود را از دست دهند.
 4. توصیه می شود که حتما از عینک و دستکش در حین جوشکاری استفاده نمایید تا هیچ گونه آسیبی به دست و صورت تان وارد نشود.
 5. قبل از خرید الکترودهای پایه نیکل مورد نیاز خود، توصیه می شود که پیشنهادات سایر خریداران را با دقت مورد مطالعه قرار دهید.
 6. در صورت بروز هرگونه مشکلی در روند خرید الکترودهای مصرفی نیکل، با همکاران ما در ارتباط بوده و راهنمایی های مد نظرتان را به دست آورید.
 7. شما می توانید با خرید الکترودهای مصرفی پایه نیکل، بهترین جوشکاری را برای خود به ارمغان آورده و از این طریق محصولات و قطعات مدنظرتان را طراحی و تولید نمایید.

قیمت مربوط به الکترود پایه نیکل چقدر می باشد؟

یکی از مهمترین آیتم ها و پارامترهایی که ذهن بسیاری از خریداران الکترود پایه نیکل را به سوی خود مشغول کرده است، قیمت و هزینه های مربوط به خرید این مدل از الکترودها می باشد. اگر شما هم قصد استفاده از روش جوشکاری با الکترودهای مصرفی نیکل دارید، می توانید در گام اول راجع به قیمت مربوط به الکترودهای پایه نیکل اطلاعات مورد نیاز را کسب کرده و سپس فرایند خرید را سپری کنید.

قیمت الکترود پایه نیکل

شما می توانید از همین وب سایت پیش روی خود، راجع به قیمت مربوط به الکترودهای پایه نیکل، اطلاعات لازم را به دست آورده و سپس با توجه به نیاز و توان مالی خود، سفارش تان را به ثبت برسانید. همچنین در نظر بگیرید که قیمت مربوط به الکترود پایه نیکل بسیار مناسب بوده و شما می توانید با کمترین هزینه های ممکن این مدل از الکترودها را تهیه و آن را در جوشکاری خود مورد استفاده قرار دهید.

البته خریداران می توانند قبل از ثبت سفارش الکترودهای مذکور، قیمت الکترودهای مصرفی نیکل را در دیگر فروشگاه های اینترنتی مورد بررسی قرار داده و از این طریق به مناسب تر بودن قیمت های موجود در فروشگاه اینترنتی ما پی ببرند. نیکل یکی از مهمترین و منحصر به فردترین فلزات موجود در طبیعت می باشد که بی شک الکترودهای طراحی شده از آن نیز اهمیت بسیار زیادی را برای جوشکاران در صنایع مختلف خواهد داشت.

فیدساکو فروشنده انواع الکترود جوشکاری و مواد مصرفی جوشکاری

فیدساکو فروشنده محصولات با کیفیت الکترود پایه نیکل می باشد و همچنین از دیگر محصولات فیدساکو می توان به الکترود جوشکاری ، سیم جوش ، ملزومات جوشکاری و مواد مصرفی جوشکاری اشاره کرد.

همراهان گرامی ما نیز در این مجموعه سعی بر آن داریم تا مرغوب ترین مواد مصرفی جوشکاری را در اختیارتان قرار دهیم و رضایت شما را به دست آوریم. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشخصات الکترود پایه نیکل با شماره های 09122089054 – 02126209336 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 12 =