مقالات

سیم جوش توپودری چیست؟

سیم جوش توپودری و نحوه عملکرد آن

سیم جوش توپودری به سیم جوش هایی گفته می شود که مفتولی هستند و به دو نوع درز دار و بدون درز تقسیم می شوند. سیم جوش توپودری یکی از مهمترین و اصلی ترین سیم جوشهای مورد استفاده در صنعت جوشکاری می باشد که امروزه بسیاری از افراد در حوزه های مختلف، به دنبال راهنمای استفاده از آن هستند.

توجه نمایید که تاریخچه ی مربوط به بهره مندی از روش جوشکاری با سیم جوش توپودری دهه ی 1950 باز می گردد که در این سال های برای اولین بار توانستند از این مدل الکترودها در فرایند جوشکاری استفاده کنند.

روش جوشکاری با سیم جوش توپودری یک سری از مهمترین و اصلی ترین کاربرد ها را به دنبال دارد که شما هم می توانید با در نظر گرفتن موارد استفاده از این روش جوشکاری، اقدام به استفاده از آن نمایید.

سیم جوش توپودری

 

اگر شما هم قصد دارید تا از روش جوشکاری با سیم جوش های توپودری برای تولید و طراحی برخی از قطعات استفاده کنید، بهتر می باشد که در گام اول راجع به این روش جوشکاری، یک سری از مهمترین و اصلی ترین اطلاعات را به دست آورید.

3 کاربرد مهم سیم جوش توپودری

1-  استفاده در جوشکاری های ساخت و سازها

2-  مناسب برای استفاده در تولید و طراحی قطعات خودرو

3- مناسب برای استفاده در طراحی انواع قطعات لوازم خانگی

اجرای روش جوشکاری با سیم جوش های توپودری ممکن است به شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک باشد که البته بسیاری از مردم روش نیمه اتوماتیک را در این فرایند مورد استفاده قرار می دهند.

همچنین شما می توانید با داشتن تفنگ جوش نیمه اتوماتیک در حین جوشکاری، سرعت و کنترل بالایی را در این فرایند داشته باشید.

عملکرد مربوط به سیم جوش توپودری 

در روش جوشکاری با سیم جوش های توپودری میان ماده مصرفی و فلز پایه یک پودری ایجاد می شود که حرارت موجود در این فرایند سبب ذوب شدن این پودر شده و در نتیجه اتصال مورد نظرتان صورت می گیرد. همچنین دوده ی حاصله از این روش جوشکاری نیز توسط گازهای محافظ پوشش داده شده و محیط اطراف را آلوده نمی کند.

استفاده از  این سیم جوش مهمترین نقطه عطف در تاریخ صنعت جوشکاری بوده است که نسبت به روش های سنتی جوشکاری، از مزیت ها و فواید بسیار بالایی برخوردار می باشد.

قیمت سیم جوش توپودری

امروزه بسیاری از افراد در کارگاه ها و صنایع مختلف به دنبال بهره مندی از روش جوشکاری با سیم جوش توپودری هستند تا بتوانند مقاوم ترین و باکیفیت ترین جوشکاری را برای محصولات تولیدی خود به ارمغان آورند.

برای خرید سیم جوش توپودری کلیک کنید

همچنین شما می توانید با عملکرد دقیق این الکترودها از نزدیک آشنا شده و سپس اقدام به اجرای روش جوشکاری با سیم جوش توپودری نمایید.

سیم جوش های موجود در این روش جوشکاری به شکل لوله هایی هستند که داخل آن با پودر مخصوصی پر شده است که به هنگام جوش این مواد پودری ذوب شده و فرایند جوش شکل می گیرد.

اگر شما بتوانید با دقت بسیار بالایی اقدام به استفاده از سیم جوش توپودری در فرایند جوش نمایید، می توانید یکی از تمیزترین و باکیفیت ترین جوش را برای خود به ارمغان آورید. همچنین فراموش نکنید که روش جوشکاری با سیم جوش های توپودری برای فلزات بسیار نازک تر نیز مناسب بوده و در محیط های بسته و بدون باد نیز کارایی بسیار بالایی را خواهد داشت.

9 مورد از مزیت سیم جوش توپودری

توجه داشته باشید که استفاده از سیم جوش توپودری می تواند یک سری از مهمترین و اصلی ترین مزیت ها را به دنبال داشته باشد که شما نیز با اجرای روش جوشکاری با سیم جوش توپودری می توانید از این مزیت ها بهره مند شوید.

1- این سیم جوش  می تواند جوش بسیار با استحکام و تمیزی را برای شما به ارمغان آورد.

2-  توجه داشته باشید که سرعت مربوط به جوشکاری در این فرایند بسیار بالاتر می باشد.

3- نرخ رسوب مربوط به روش جوشکاری با سیم جوش های توپودری بسیار بالاتر از جوشکاری با الکترودهای دستی می باشد.

همچنین بخوانید : راهنمایی جوشکاری چدن با الکترود

4- سیم جوش های توپودری از تنوع و ابعاد بسیار مختلفی برخوردار هستند.

5- گازهایی که از سوختن فاکس تولید میشوند، نقش خنک کننده و محافظ را دارند.

6-  استفاده و اجرای روش جوشکاری با سیم جوش های توپودری بسیار مقرون به صرفه می باشد

7- جوش های حاصله از این روش جوشکاری بسیار مقاوم می باشد.

8-  روش جوشکاری با این سیم جوش ها تمام حالات را پوشش می دهد

9- شما می توانید در محیط های باز نیز به راحتی از روش جوشکاری با سیم جوش های توپودری بهره مند شوید.

 6 مورد از معایب سیم جوش توپودری

توجه داشته باشید که سیم جوش توپودری در کنار مزیت های خود، یک سری از محدودیت و معایبی را نیز دارد که شما می توانید قبل از اجرای روش جوشکاری با سیم جوش توپودری، با این موارد از نزدیک آشنا شوید. از مهمترین و بارزترین معایب مربوط به اجرای روش جوشکاری با سیم جوش توپودری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جوشکاری با سیم جوش توپودری

1- گازهای موجود در ناحیه جوشکاری اگر قبل از سخت شدن مذاب نتوانند خارج شوند، فرایند جوشکاری را با متخلخل مواجه می کند.

2- میزان دوده ی حاصل از سیم جوش توپودری در مقایسه با دیگر روش های جوشکاری مدرن بیشتر می باشد و این امر کار جوشکاری را به نسبت سخت تر می کند.

3- برای اجرای روش جوشکاری با سیم جوش های توپودری نیاز به مهارت های جوشکاری بسیار بالایی می باشد

4- هزینه های مربوط به خرید و تهیه تجهیزات مورد نیاز برای روش جوشکاری با سیم جوش های توپودری بیشتر می باشد.

5- برای اجرا روش جوشکاری با سیم جوش های توپودری به بهترین شکل ممکن نیازمند استفاده از تهویه مناسب می باشد.

6- جوشکاری برای تغییر الکترود خود مایستی ماسوره را تغییر دهد که این عمل کار سختی بوده و به دقت بالایی نیاز دارد.

6 متغیر مهم دخیل در فرایند جوشکاری با سیم جوش توپودری

جالب است بدانید که امروزه استفاده از سیم جوش توپودری در صنعت جوش اهمیت بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است و این امر نشان از محبوبیت روش جوشکاری با سیم جوش توپودری نسبت به دیگر روش های جوشکاری مدرن در جهان می باشد.

البته توجه نمایید که آیتم ها و متغیرهای بسیار زیادی در اجرای روش جوشکاری با سیم جوش توپودری دخیل می باشد که هر یک از این متغیرها سهم بسزایی در کیفیت جوشکاری انجام شده دارند.

از مهمترین و اصلی ترین متغیرهای دخیل در فرایند جوشکاری با سیم جوش توپودری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- سرعت خوردن سیم

2- ولتاژ قوس الکتریکی

همچنین بخوانید : جوشکاری قوسی چیست و چه انواعی دارد؟

3- نوع سیم الکترود جوشکاری

4- زاویه الکترود

5- ترکیب گازهای محافظ

6- نقطه تماس

کنترل و تنظیم این متغیرها نیز کار ساده ای نمی باشد و شما به مرور زمان و با کسب تجربه می توانید اثر این متغیرها را کاهش داده و بهترین جوشکاری را برای خود به ارمغان آورید.

4 مورد از تجهیزات مورد نیاز برای جوشکاری با سیم جوش توپودری

برای بهره مندی از سیم جوش توپودری بایستی یک سری از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات و لوازم را در اختیار داشته باشید تا بتوانید از روش جوشکاری با سیم جوش توپودری نهایت استفاده را داشته باشید. از مهمترین و ضروری ترین تجهیزات مورد استفاده در روش جوشکاری با سیم جوش توپودری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- خوراننده سیم جوش با یک منبع برق که این مدل از سیم جوش ها معمولا در ولتاژ های ثابت بسیار خوب عمل می کنند.

2- تفنگی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک

3- نیاز به گازهای محافظ

4- تغذیه کننده سیم جوش توپودری

انواع جوشکاری با استفاده از سیم جوش توپودری

سیم جوش توپودری از محبوب ترین سیم جوش های مورد استفاده در جوشکاری های مختلف می باشد که شما می توانید انواع مختلف جوشکاری را با این سیم جوش ها برای خود به ارمغان آورید. از مهمترین انواع روش جوشکاری با سیم جوش توپودری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- سیم جوش توپودری با حفاظ گاز

برای خنک سازی و ایجاد محافظ در فرایند جوشکاری، نیازمند استفاده از گازهای بی اثر هستید.

جوشکاری با سیم جوش توپودری

2- سیم جوش های توپودری خود حفاظ

این مدل از سیم جوش ها نیازی به استفاده از گازهای محافظ را نداشته و شما می توانید سرعت بالایی را در فرایند جوشکاری داشته باشید.

همچنین بخوانید : معرفی سیم جوش میگ مگ

روش جوشکاری با سیم جوش توپودری می تواند یکی از بهترین و مقاوم ترین جوش ها را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

قیمت سیم جوش توپودری

قیمت سیم جوش توپودری به عوامل مختلفی مانند کیفیت، مواد اولیه سیم جوش، عمده ای بودن سفارش بستگی دارد. جهت سفارش و خرید سیم جوش توپودری شما می توانید از سایت فیدساکو اقدام کنید و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

فیدساکو فروشنده انواع سیم جوش و ملزومات جوشکاری

فیدساکو فروشنده محصولات با کیفیت سیم جوش توپودری می باشد و همچنین از دیگر محصولات فیدساکو می توان به الکترود جوشکاری ، سیم جوش ، ملزومات جوشکاری و مواد مصرفی جوشکاری اشاره کرد لطفا جهت کسب اطلاع از مشخصات الکترودها و سیم جوش ها با شماره های 09122089054 – 02126209336 تماس حاصل فرمایید.

ما در این مقاله شما را با مزیت های مربوط به سیم جوش توپودری آشنا کردیم شما می توانید برای کسب بیشترین اطلاعات در خصوص این سیم جوش ها، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 10 =